Още за олиото от ленено семе и сиренето „Котидж”

flaxseed-oil_mini-300x225
Сиренето „Котидж”, или прясната извара, е идеален преносител на олиото. Когато олиото от ленено семе със своята висока концентрация на Омега 3 мине през клетъчната стена (мембрана), я обгръща с малки магнити, които просмукват кислород. Тази оксидация на клетките е известна от 1931 година като основен начин здравите клетки да се направят по-здрави, а раковите клетки да бъдат убити.
Според д-р Будвиг причината за анти-раковата деятелност на нейния подход се дължи на това, че олиото от ленено семе, комбинирано с извара или сирене „Котидж”, промотира био-оксидация. Когато правила кръвните анализи, тя открила странна зеленикаво-жълта субстанция на мястото на здравия червен хемоглобин, пренасящ кислорода. Това обяснява защо раковите пациенти отслабват и стават анемични. Това било впечатляващо откритие за д-р Будвиг. Тя установила, че когато пациентите й консумирали олиото от ленено семе и сиренето „Котидж” и не поемали лоши мазнини, странните зеленикави елементи в кръвта се заменяли със здрави червени кръвни клетки, като фосфатидите и липопротеините почти чудодейно изчезвали. Слабостта и анемията изчезвали и жизнената енергия се възстановявала. В много случаи симптомите на рак, на дисфункция на черния дроб и диабет напълно се подобрявали. Изкуствено вкараният кислород не е препоръчителна анти-ракова терапия и д-р Будвиг се произнасяла срещу нея. Сериозно се препоръчва да не правите терапии с кислород, защото на вас ви трябват ниски нива на кислород в митохондриите, а не високи. В случая с рака, дефектиралите ракови клетки губят своята способност да дишат правилно заради токсичните мазнини, които се усвояват със стандартната западна диета. Никакво количество на кислород във въздуха няма да помогне на човек с рак, защото състоянието на рак води до проблем със способността на клетката да усвоява кислорода. Протоколът „Будвиг” възстановява способността на клетката да диша. Това позволява на кислорода, който поемаме чрез дишането, да си върши работата.
Един онколог казва:
Д-р Дан Рем, онколог и бивш кардиолог, пише статия през 1990 година в „Таунсенд за лекари и пациенти”:
„Тази диета със сигурност е най-успешната анти-ракова диета в света. Това, което тя (д-р Йоана Будвиг) ми демонстрира, за мое първоначално недоверие и последвало пълно удовлевтворение, е, че: РАКЪТ Е ЛЕСНО ЛЕЧИМ. Лечението е диета/начин на живот и реакцията е незабавна. Раковата клетка е слаба и уязвима. Точната точка на биохимичен разпад е идентифицирана от нея през 1951 година и е котегорично повторима както ин витро, така и ин виво.
През 1967 г. д-р Будвиг изрича следното изречение по време на интервю по Южно-германската радио мрежа, описвайки пациентите, идващи с неуспешни операции и след лъчева терапия:
„Дори в тези случаи е възможно да се възстанови здравето най-много за няколко месеца. И бих казала, че това е в 90 процента от случаите.”
Забележете, че 90%-ият успех на д-р Будвиг не включва пациенти след химиотерапия. Не намалявайте шансовете си за успех, като се подлагате на химиотерапия. Олиото от ленено семе и сиренето „Котидж” са прости за приготвяне:
Смесете 3 супени лъжици олио със 6 супени лъжици ниско-маслено сирене „Котидж” или извара. (Максимум 2% масленост. Ако маслеността е твърде висока, олито няма да може да се смеси с изварата и зрънцата няма да вкарат кислорода в клетките.) Не смесвайте на ръка. Използвайте само блендер на бавна скорост за интервали от около минута. Ако олиото не изчезне, може да се наложи да добавите 2-3 лъжици натурален йогурт. Сместа трябва да е като плътна бита сметана без отделно олио. Не добавяйте нищо, докато не достигнете до фазата „бита сметана”.
Отделно смелете 2 супени лъжици цели ленени семена в кафемелачка и ги забъркайте с кремообразната смес от олио и „Котидж”. Забележка: Смляното ленено семе гренясва след 20 минути, затова яжте веднага след смесването. За хора с рак на дебелото черво вместо смляно ленено семе е по-добре да се слага допълнителна лъжица олио към сместа.
Добавете (по желание) 1 чаена лъжица мед. Опитайте се да забъркате и четвърт лимон – цял, без семките, или сока от половин лимон. Това ще премахне усещането за мазнота и ще придаде свеж вкус, който ще помогне срещу гаденето, които някои хора изпитват от сместа.
Можете да добавите сурови ядки като смляно конопено семе, смлени бадеми, слънчогледови семки, тиквени семки и бразилски орех (но не фъстъци). За разнообразието пробвайте ванилия, канела или настърган кокос. Някои хора го харесват с щипка лют червен пипер. Бъдете креативни!
Олиото винаги го дръжте в хладилника.
Будвиг мюслите не бива да се приготвят предварително и да се съхраняват. Яжте ги в рамките на 20 минути от приготвянето. Лененото семе не се мели предварително. Изварата или сиренето „Котидж” може да бъде замразено.
За сиренето „Котидж”: В България няма нискомаслено сирене „Котидж”, но можете да си направите. Стоплете две пинти (950 мл), кажете го 1 литър, прясно мляко, добавете сока на един лимон, разбъркайте и го оставете покрито да почива поне 10 минути.
Болните от рак пациенти трябва да стигнат до 8 лъжици олио от ленено семе на ден.
Олиото от ленено семе и сиренето „Котидж” или изварата трябва да се смесят и ядат заедно, за да са ефективни. Те са синергични. С други думи, едното провокира здравословните качества на другото. При смесването сиренето „Котидж” губи всичките си млечни качества (казеин, лактоза).
Формулата на д-р Будвиг се използва терапевтично в Европа за лечение на рак, артериосклероза, инсулти, аритмии, черен дроб, бели дробове, черва, стомашни язви, простата, артрит, екзема, за облекчение на болките при стари хора, за синдроми на имунната недостатъчност като ММС, лупус.

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

В момента коментирате, използвайки вашия профил WordPress.com. Излизане /  Промяна )

Facebook photo

В момента коментирате, използвайки вашия профил Facebook. Излизане /  Промяна )

Connecting to %s

Блог в WordPress.com.

Нагоре ↑

%d блогъра харесват това: